Vyberte si olej pro Váš vůz

Trh s oleji a mazivy prošel v posledním desetiletí zásadními strukturálními změnami, které byly způsobeny třemi činiteli. Moderní automobily totiž kladou mnohem větší důraz na úsporu paliva, odolnost a nízké emise. Tyto zvýšené nároky vyžadují také nový přístup k mazivům. Oleje značky Champion proto přinášejí řešení v následující nabídce sedmi základních řad maziv:

Řada PRO RACING

PRO RACING je řada extrémně výkonných syntetických maziv využívajících nejnovější technologie aditiv. Díky své vysoké viskozitě při zvýšených teplotách a dobrým vlastnostem snižujícím tření zvyšují tyto oleje výkon motoru během náročných podmínek provozu jako jsou závody nebo sportovní jízdy. Tato řada olejů je tedy určena pro závody, sportovní jízdy, ale také provoz vozidel při vyšších klimatických teplotách.

Určeno: sportovní jízda

Info v angličtině: zde

Řada OEM SPECIFIC

Moderní nová vozidla vybavená motory s nejmodernějšími technologiemi vyžadují maziva "originálních" specifikací, protože pouze použití OEM oleje zajistí vynikající výkon za jakýchkoliv jízdních podmínek. Tato řada olejů nejen splňuje, ale často překračuje požadavky OEM specifikace pro části motoru a tak jim poskytuje celkovou ochranu. Je určena pro nejnovější vozidla.

Určeno: nové vozy

Info v angličtině: zde

Řada ECO FLOW

Tyto plně syntetické oleje mají speciální složení pro dosažení nejlepší spotřeby paliva a snížení emisí CO2 u vozidel nejnovější generace. Díky své mimořádné viskozitě se tato maziva vyznačují vynikající tekutostí při všech teplotách a optimalizují spotřebu paliva. Tato řada maziv je zaměřena na všechna nová vozidla zaměřená na snížené emise CO2.

Určeno: vozy se sníženými emisemi CO2

Info v angličtině: zde

Řada LIFE EXTENSION

Díky svým posilujícím formulím zaručuje tato řada maziv dokonalou ochranu vozidlům, která jsou zatěžována každodenním provozem nebo, která najedou vysoký počet kilometrů. Prodlužuje životnost konstrukčních částí a zajišťuje dlouhodobou dobrou kondici automobilu. 

Určeno: vozy s každodenním provozem a vysokým počtem km

Info v angličtině: zde

Řada NEW ENERGY

Tyto oleje jsou určeny pro všechna nová vozidla a přináší výkon za náročných provozních podmínek, jakými jsou např. městský provoz, provoz start-stop. Díky své osvědčené odolnosti v těchto podmínkách zajišťují dlouhou životnost a bezproblémový provoz.

Určeno: vozy v náročných podmínkách provozu (městký provoz, provoz strat-stop apod.)

Info v angličtině: zde

Řada ACTIVE DEFENCE

Tyto oleje jsou určeny především starším typům vozidel, kterým pomáhají udržet jejich výkon zajištěním dobrého mazání, aktivní antioxidační ochranou, snadnými starty za studena a všeobecnou vylepšenou ochranou celého systému. 

Určeno: starší typy vozidel

Info v angličtině: zde

 

Řada RETRO FORMULA

Vysoce kvalitní minerální maziva speciálně vyrobená pro potřeby veteránů. Nabízí dobrou ochranu proti opotřebení, aktivní antioxidační ochranu a pomáhá udržet životnost starých typů automobilů. 

Určeno: veteráni

Info v angličtině: zde